Článek Názvosloví potravin

Vložit nový komentář

Přihlášení
jméno:heslo:ze serveru:
vaše jméno:
vaše www: http://*
opište kód:

Pozn.: označená pole nejsou povinná. Odkaz na www bude zobrazen pod Vašim komentářem, pokud se jedná o odkaz na blog.

Komentáře k článku: Názvosloví potravin

14. 03. 2015 - 10:57

janinka: Já tedy nechci být šťoura, ale na ofiko stránkách Activie je Activia bílá označený jako bílý jogurt .

---
moje-mozkovna.blog.cz

14. 03. 2015 - 22:38

kerria: Možný je všecko. Já moc jogurty nekupuju, dělám si vlastní a jako základ používám Valašský plnotučný 10% tuku. Když jsem naposledy studovala etikety, tak Activia opravdu nebyla jogrut. A Dobrá máma jakbysmet. Ale možná se od té doby něco změnilo...

---
kerria.pise.cz

14. 03. 2015 - 21:39

Čerf: Sjednocovací aktivity EU, pokud jde o názvy potravin, mi jsou celkem sympatické. Což, myslím, by nemělo bránit nakupujícím v používání zdravého rozumu .

---
pvapenik.blog.cz

11. 04. 2015 - 23:08

van vendy: Spíš je smutný, že je vůbec toto rozlišení nutné. Kdyby se vyráběly jogurty coby jogurty, nebylo by potřeba volat po rozlišení.
Ale když už jsme na tom takhle, jsem ráda, že EU tlačí na tyto oblasti. Stejně jako uvedení procent masa v uzeninách. Včera jsem si všimla (normálně jsem jak krtek), že třeba jakási výběrová šunka, která byla v akci, byla dražší než šunka od kosti. Přitom šunka od kosti měla kolem 85% podílu masa, a ta výběrová, která byla dražší, nějakých 77%.
Jogurty... zatím nejlepší jogurt, který jsem si koupila, byl Hollandia. Myslím že i dobře ceněný v D-testu, ale hlavně, chuťově je fakt poznat, že jde o klasický zakysaný jogurtový výrobek...
Danone moc nekupuji, max.si ještě dám Jogobelu nebo Floriany, ale u těch nevím, jestli jde o jogurty, a protože jsou smetanové chuti, moc těch probiotických látek tam ani nečekám.
Ty si vyrábíš domácí jogurt? Taky dobrý nápad!

---
eumenidas.blog.cz

12. 04. 2015 - 19:58

kerria: Hollandila jsou fakt dobré jogurty. Ale já si víc oblíbila Valašský plnotučný.
Před pár lety (když syn přecházel z mléčné na tuhou stravu a jogurtovač jsem ještě neměla) jsem ty etikety dost četla a Danone snad ani žádný "opravdický" jogurt nemělo - všecko bylo nastavené želatinou.

---
kerria.pise.cz

25. 07. 2015 - 20:17

nekra: Tak to nařízení u EU o pomazánkovým máslu mne naštvalo taky.
A někdo někde měl dokonce geniální poznámku o tělovém mléku, že by to lidi mohli vypít, protože tam je napsáno "mléko".

Ohledně těch dvou posledních obrázků mne před položenou otázkou zaujalo něco úplně jiného. "S banánovou příchutí" a "Banán" - to je jasné, v jednom jsou umělá ochucovadla a aromata a banán tam být nemusí, v tom druhém být musí. A kupodvu to byl zrovna ten, co má nápis "jogurt" .

Ohledně toho, že se ty výrobky prodávají poblíž těch poctivých výrobků, mi to v jistém smyslu připadá logické. Kde jinde by to měl zákazník hledat? A tím mám na mysli třeba Eidam alternative (bez mléka, z tuku) mezi sýry nebo sójovou pochoutku Zoru u čokolád.

K zavádění dalších předpisů kvůli lidem, co nečtou, se stavím negativně, bude to akorát vopruz navíc. Když si lidi nepřečtou složení, nemusej si přečíst ani ten nápis "jogurt".

---
nekra.pise.cz