Migrace je přirozená

10. listopad 2016 | 20.19 |

Dlouho jsem přemýšlela, jestli k tomuto tématu vůbec něco psát. A má to vůbec smysl? Koho zajímá můj názor?, Navíc s ním stojím někde uprostřed mezi odůpůrci a příznivci muslimských imigrantů.  Po přečtení mě nejspíš "sežerou" úplně všichni.

Současná migrační krize - dá se k tomu vůbec ještě něco napsat? Bylo řečeno a napsáno snad vše. Jenže já ten pocit nemám.

Já sama nijak nejsem proti muslimům ani muslimským imigrantům. Migrace je přirozená, děje stále někdy v menším, jindy ve větším měřítku. Takže pro  mě a za mě, si sem může přijít imigrantů kolik chce a odkudkoliv. S čím však nesouhlasím je, aby je naše republika financovala ze společného. Jsou to naše daně, my jsem pracovali, abychom se měli lépe, nejen v soukromí ale i jako společnost! Páni, to zní jak nějaké heslo z dob socialismu. Některá hesla zřejmě platí i bez ohledu na režim. Takže zpět, my pracovali a odváděli daně, abychom se měli lépe. Mělo by se z nich financovat něco, co bude sloužit nám, lidem, kteří daně platili, platí a snad možná budou platit i v příštích letech. Měly by se investovat do zdravotnictví, školství, péče o seniory, infrastruktury a podobných věcí. Prostě by se nám obyčejným lidem měly vrátit v jiné podobě. Já nějak nedokážu pochopit, proč by se měly věnovat cizím lidem, kteří pro naši zem nikdy nic přínosného neudělali a není moc jisté, že někdy vůbec udělají.

Jak jsem však řekla, nejsem proti imigrantům, jen je odmítám podporovat, protože sama nic moc nemám a to, co mám jsem si musela tvrdě zasloužit. Pokud někdo má pocit, že si zaslouží pomoc, tak ať jim nějak pomůže. Teď nemám na mysli obligátní: "Ať si nějakého vezem domů." Může dát  peníze nějaké nadaci, která se o ně postará. Může zorganizovat nějakou sbírku. Může jít někam bezplatně vypomáhat... Je spousta možností, jak jim může jedinec pomoci. Ale jen málokdo má na to koule. Zkusila jsem se pár lidí zeptat: "Kdyby se pořádala veřejná sbírka, kolik bys byl/a ochotná přispět?" A víte co? Nikdo nic. Tedy nic ze svého. Prý se o to má postarat stát. Ale z jakého důvodu? Jen proto, abychom světu předvedli, že na to taky máme? To je maloměšťácké! Raději budeme doma za zavřenými dveřmi o chlebu a vodě, ale na ulici vyrážíme zásadně ve značkových hadrech... Naše daně jsou svým způsobem taky veřejná sbírka ve prospěch někoho, kdo sám vlastní peníze nemá. Bohužel příspěvky jsou povinné a ani nemáme žádnou pravomoc rozhodnout, na co vlastně chceme přispět. O tom rozhoduje jen pár vyvolených.

A co se týče tzv. "Islamizace", i to může být přirozený vývoj. Vždy skupina, která ve společnosti převažuje, určuje její další směr.  Ani k tomu není potřeba nějakého násilí. Stačí demokratické volby v nichž pro-muslimské strany získají nadpoloviční většinu. Riziko je docela maličké. Zatím! Ale s každým nově příchozím se zvyšuje a jednou zákonitě musí přijít okamžik zlomu.

Pak už nebude cesty zpět. Naše kultura zanikne. Je to přirozené. Tak jako se každý tvor zrodí a zemře, tak stejně každá společnost nějak vznikne a dříve nebo později zase nějak zanikne, ať už se jedná o malé zájmové sdružení, politickou stranu, nebo celý národ. To je zákon života a já tho takto přijímám. A stejně jako člověk má šanci svůj život prodloužit nebo zkrátit svým životním stylem, stejně tak i společnost má možnost svými rozhodnutími svůj zánik přiblížit nebo oddálit. Nic víc! Říká se, že každá cigareta je hřebíčkem do rakve. Jedna nikoho nezabije, ani stovka, ani tisíc, pravděpodobně ani milion... Ale všichni věříme, že je to pravda. Stejně by se dalo říct, že každý imigrant je hřebíčkem do pomyslné rakve společnosti. Skutečně každý, bez ohledu na zemi původu, náboženství, kulturu atd. Jeden nás neohrozí, ani sto, ani tisíc.... Tak jako odmítám své peníze utrácet za cigarety, stejně tak odmítám společné peníze dávat na pomoc jakýmkoliv imigrantům.

Migraci nemůžeme zastavit, stejně jako nemůžeme zastavit již započatou rakovinu. Jediné, co můžeme dělat je, snažit se ten vývoj trošku přibrzdit.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 5 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Migrace je přirozená janinka 26. 11. 2016 - 08:49