Článek Trikolóru si nedám!

Vložit nový komentář

Přihlášení
jméno:heslo:ze serveru:
vaše jméno:
vaše www: http://*
opište kód:

Pozn.: označená pole nejsou povinná. Odkaz na www bude zobrazen pod Vašim komentářem, pokud se jedná o odkaz na blog.

Komentáře k článku: Trikolóru si nedám!

16. 11. 2015 - 14:40

márinka: V podstatě mám obdobný pocity.A strach je teď myslím celkem na místě.Dějou se fakt hodně hnusný věci (to neni jen o Paříži). A ta trikolóra mi taky nejde do hlavy, tedy krom toho, že je v tom osobní snaha každého jedince ukázat, že on je ten hodnej, soucitnej, ten co mu to neni jedno...a jinak to holt neumí. Ne, nemám změněnou profilovku, když to řeknu "nezabaleně" je to prostě hovadina, ale co už. Když to někomu dodá lepší pocit, proč mu to brát?

---
marinka.pise.cz

16. 11. 2015 - 16:49

janinka: Naprosto chápu tvé pocity, jsem na tom stejně. Kdo z těch, kteří si dali trikoloru do profilu, si tam dal i tu ruskou za oběti z letadla? Keňskou za postřílené studenty?
Smutek by se měl držet v srdci, ne se dávat světu na obdiv.

---
moje-mozkovna.blog.cz

16. 11. 2015 - 18:08

Čerf: Osobně se snažím nepřidávat k takovým akcím. Pokud to někomu pomáhá mít lepší pocit, že patří do nějaké skupiny, vůbec mu to neberu, nechť to tak dělá, v mých očích tím ani nevzroste, ani se neumenší. Jen se dovolím nepřidat, aniž bych, myslím, byl necita.

---
pvapenik.blog.cz

17. 12. 2015 - 14:01

van vendy: Ty trikolóry beru jako symbol solidarity, nicméně taky jsem si ji na fejs nedala, protože popravdě jsem byla rozhněvaná - na vlády, které tohle dopustily. Něco jiného by bylo, kdyby do Paříže skutečně pronikla skupina teroristů, bez předchozích okolností. To by bylo opravdu nenadálé. Ale tohle? Vím, že mezi těmi teroristy nebyli všichni z uprchlické vlny, někteří byli dokonce i domácí (což je ještě víc znepokojující, protože to znamená, že tihle lidé nikdy nebudou uznávat jako svůj domov zemi, kde se narodili). Je toho víc a tak těžko vepsat do několika řádků, co si myslím
Je mi líto těch zemřelých a ještě víc jejich pozůstalých. Hrozná představa, že jdu do restaurace na večeři, na kávu nebo sklenku vína - a skončím v černém pytli. To samé jít na koncert nebo na fotbalové utkání nebo kamkoliv jinam.
Zlobím se a jsem vážně rozhněvaná na Junckera, Hollanda, Chapira a hlavně Merkelovou, tu sánskou kozu, megeru a likvidátorku národů.
Nedivím se tvým obavám. I když tady to nebude tak horké a ještě nějaký rok bude trvat, než se věci vykrystalizují (snad poprvé mám pocit, že ta naše špatná pověst je k něčemu dobrá). Nicméně - ty trikolóry - o týden nebo dva předtím zemřli civilisté v tom letadle. Někdo měl cynické poznámky, někomu jich bylo líto. Někdo si řek, mrtvej Rus, dobrej Rus. Ale byli to civilisté, normální lidé. Zemřít neměli.
To samé v dalších atentátech, které se konaly brzy po těch pařížských - a ani tam už pes neštěkl.
Myslím, že s tou Paříží se zvedla taková vlna, protože šlo o evropské civilní město, kde se takové věci prostě nestávají. Že vystříleli tu redakci, v lednu, je hanba, ale tam to mělo záminku - že znectili v satirických kresbách Mohameda. Ale to co se stalo v Paříži, nemělo žádnou záminku, prostě to naplánovali a udělali.
Dobrý článek, Kerrio a v mnohém s tebou souhlasím.

---
eumenidas.blog.cz