Článek Blog a výdělek

Vložit nový komentář

Přihlášení
jméno:heslo:ze serveru:
vaše jméno:
vaše www: http://*
opište kód:

Pozn.: označená pole nejsou povinná. Odkaz na www bude zobrazen pod Vašim komentářem, pokud se jedná o odkaz na blog.

Komentáře k článku: Blog a výdělek

23. 01. 2015 - 11:00

Čerf: Ano, byl jsem již několikrát osloven, abych do textů na svém blogu zakomponoval nějakou formu reklamy. Nabídka byla ale vždy tak zoufale amatérská a někdy i povýšená, že jsem takové zájemce hnal svinským krokem. Pro mě je důležité, aby čtenáři na mém blogu nebyli manipulováni, aby věděli, že to, co píšu, si opravdu myslím, a nepíšu to jen proto, že z toho mám nějaký soukromý prospěch. Pokud by mi někdo byl ochoten platit za to, že píšu, co si myslím, neměl bych s tím morální problém, s jedinou podmínkou - že bych tuto skutečnost čtenářům v textu poctivě uvedl. Myslím totiž, že čtenář má právo vědět, jak se věci mají a nebýt jen za nevědomou "kavku". Pokud je tahle podmínka splněna, jako čtenáře mě nepobuřuje téměř nic, pokud splněna není a bloger dělá ze čtenářu hlupáky, dokáže mě rozčílit i drobnost

---
pvapenik.blog.cz

23. 01. 2015 - 11:40

kerria: Pavle, o tobě vím i jak jsi na to reagoval. Mně zatím podobná nabídka učiněna nebyla, takže všechny doporučení jsou moje vlastní Pokud by mi někdo někdy nabídl peníze za recenzi nebo vložení reklamy do textu, záleželo by na mnoha faktorech, jestli bych to přijala nebo ne.
Proto jsem ráda, že jsem objevila poslední možnost: můžu si psát co chci a někdo mi za to platí. Blog jsem si tam ale nezakládala primárně kvůli výdělku, ale že mi vyhovovaly tamní možnosti nastavení. Nikdy by mě nenapadlo, že bych mohla mít z reklamy tolik (je 50 Kč hodně nebo málo?), ale chtěla jsem tu možnost vyzkoušet.

---
kerria.pise.cz

23. 01. 2015 - 13:44

Čerf: Jsem sice Petr, ale slyším i na Pavla Pamatuju si na tvůj tehdejší komentář k mému článku. Nabídkám se samozřejmě nebráním, sem s nimi! Jen chci, aby čtenáři vždycky věděli, s jakými kartami se právě hraje

---
pvapenik.blog.cz

23. 01. 2015 - 13:51

kerria: Sorry, mám teď hlavu plnou starostí se zabijačkou. Samozřejmě vím, jak se jmenuješ.

---
kerria.pise.cz

26. 01. 2015 - 21:00

van vendy: Protože mám podobně šílenou situaci bez peněz, vůbec se nedivím. Sama jsem jednou zkoušela napsat zadaný článek (kolem kterého se strhla přeukrutná bouře). Byl to článek na zadání, téma, rozsah a měly tam být zakomponovány tři odkazy. Text jsem psala sama, jen jsem vyhledávala na netu informace o fungování toho výrobku a o vlastnostech toho výrobku. Na tom snad nic špatnýho není, říkala jsem si tehdy a stojím si za tím i dnes.
Asi jediné, co bych nedala, by bylo, kdyby mi někdo vrazil komplet hotový článek s tím, že ho mám umístit na svém blogu.
Říct si o peníze tímto způsobem si netroufám, i když věřím, že tak některé blogy fungují (vlastně i Julie ve filmu Julie a Julia si po nějaké době řekla o finanční příspěvek od svých čtenářů, samozřejmě v libovolné výši).
S umisťováním reklam moc zkušeností nemám, příspěvky na zakázku už psát nemůžu, protože jsem klesla s požadovaným page rankem ze 3 na 2. A zas tak moc mi to nevadí, protože bych ráda psala doporučení na sadu nádobí, šikovný kuchyňský robot, parní čistič, nebo kuchyňskou linku - ale reklamní text na sekačku, to bych už taky nedala.
Zkus se zapojit do projektu Casi, oni dělají placené průzkumy, něco za pár korun, něco za trochu víc, peníze vyplácejí čas od času, když se sejde trochu větší částka. Nehodí to moc, ale zas tak marný to není. Akorát mi vadí, že při vyplňování základních údajů jsou docela agresivně zvědaví na každý prd. Letos jsem znovu dotazník nevyplnila (kontrolní vyplnění), protože jsem byla nějaká averzní, ale pokud by ti tohle nevadilo, zkus. Najdi si Casi (nebo Cassi)a zkus se zaregistrovat...

---
eumenidas.blog.cz

26. 01. 2015 - 21:57

kerria: Taky jsem o PR měla představu, že budu psát na něco do kuchyně nebo alespoň do domácnosti. Tu bouři si pamatuju, ale zas díky ní jsem tě objevila a určitě jsem nebyla sama. I špatná reklama je reklama. A taky jsem se dozvělěla o PR a objevila ten server, který je zprostředkovává
A mimochodem, dotyčná blogerka, co tu bouři tenkrát vyvolala a ostře všechny odsuzovala, tak minulý rok publikovala spoustu "reklamy" na kosmetiku, kterou momentálně prodává I když teď ty články nevidím, buď jsou hlouběji v historii, nebo je zase smazala, když přestaly být aktuální.

V Casi jsem zaregistrovaná už několik let. Ale jsem špatná (spíš hodně zastoupená) cílová skupina. Než se dostanu k vyplnění dotazníku, tak je uzavřeno. Poslední dotazník, co mi došel byl na Sedlčanský Hermelín s tím, že si jej mám koupit. Zavolala jsem jim, že bohužel dotazník nemohu vyplnit, neboť ani jedna z okolních prodejen Sedlčanský nevede. Od té doby mi dotazníky nechodí.

---
kerria.pise.cz

26. 01. 2015 - 21:02

van vendy: Ještě bych chtěla doopravit tvrzení ve třetím odstavci, protože teď vidím, že to zní blbě... takže, třetím odstavcem jsem myslela, říct si o peníze přímo čtenářům, v podobě informativního nápisu, že prosím o finanční příspěvek na ten a ten účet.

26. 01. 2015 - 21:54

tlapka: Hrozně se mi líbí první možnost, protože jsem zvědavá, jestli fakt někdo takhle ty peníze pošle.
Přivýdělek blogem by se mi líbil, i když v mém stávajícím případě nevidím potenciál. Ale někdy do budoucna by se mi líbilo třeba recenzovat knížky nebo něco takového... na sněžné fréze bych skončila taky.

---
tlapka.pise.cz

26. 01. 2015 - 22:23

kerria: Údajně peníze od čtenářů chodí. Já si o nic neříkala a obávám se, že mě by za můj blog asi nic stejně nepřišlo. Zas tak zajímavý mi nepřijde.

Recenze na knihy fungují na principu dostaneš zdarma knížku, když o ní napíšeš. Žádné peníze z toho nejsou. Ale dělá to poměrně hodně blogerů a většinu těch knížek potom zkouší prodat dál.

---
kerria.pise.cz

26. 01. 2015 - 22:26

tlapka: Já vím. Knížka neurazí. Aspoň bych měla co půjčovat známým, půlka by se jich beztak nevrátila, jak by putovaly od čerta k ďáblu, takže by se ani nehromadily doma.

---
tlapka.pise.cz

27. 01. 2015 - 20:56

van vendy: Ještě k té blogerce, která mě tak ostře odsuzovala (už k ní nechodím), byla jsem tam ještě párkrát nakouknout a viděla, že prodává (i přes blog) svůj dům za nějakých slušných pár milionů. No, na to, že se rozčilovala kvůli článku za pár stovek, tak tohle mi fakt připadalo jako vrchol pokrytectví.
A že prodávala později kosmetiku? To je sakra škoda, že mi tohle ušlo (moje chyba), protože tohle bych jí s chutí zas osolila. Zas tak všeodpouštějící nejsem...
Mně by ani nevadilo, kdyby se jí ten článek nelíbil třeba kvůli stylizaci, ale ona se zaměřila jen na tohle a jakýkoliv jiný článek odmítla komentovat. Jak říkám, pokrytec.

---
eumenidas.blog.cz

27. 01. 2015 - 22:26

kerria: Já už k ní taky nechodím (viz. minulý článek ). Na starý blog píše málo a na novém můžou komentovat pouze registrovaní uživatelé.

---
kerria.pise.cz

28. 01. 2015 - 17:23

van vendy: Jo tak to je ona? Už se nedivím... Je přesně ten typ člověka, co nesnese odlišný názor a je příliš zbabělá na to, aby dokázala diskutovat. Raději udělá ochranná opatření, nastaví si moderované komentáře nebo pustí jen schválené a registrované čtenáře a zaleze do ulity. Jinak se to popsat nedá a je to od ní pořádně podpásová cenzura.
(S tou zbabělostí si stojím za svým, když jsem tenkrát na tu bouři kolem RP článku psala svůj názor, jmenovala jsem ji tam a zvlášť jsem jí dala vědět, ať se přijde podívat, že o ní píšu taky. A víceméně jsem ji zmiňovala neurčitě, ani jsem proti ní nepálila tolik jako proti Renatě Štulcové.Napsala mi, že děkuje, ale nechce, že se nechce hádat. Ani nevěděla, o čem vlastně píšu... jak říkám, zbabělost.
Ale řešit někoho za jeho zády, s tím si problémy nedělala.
Tak jsem ráda, že vím, o koho jde...

---
eumenidas.blog.cz

28. 01. 2015 - 17:31

kerria: Ono nízké sebevědomí a zbabělost jdou obvykle ruku v ruce

---
kerria.pise.cz

02. 02. 2015 - 20:23

van vendy: No, dnes jsem se jí náhodou dostala na blog (přes jiný článek, ke kterému psala komentář) a zrovna měla opěvující článek na Facebook, kde, jak psala, smazala několik přátel a několik si jich nechala. Vzpomněla jsem si na tebe a na Janinku.
A pod tím měla článek, kde psala o kosmetice, se kterou spolupracuje, takže jsem se neudržela a napsala jí několik peprných slov. Asi mě vypípne a komentář možná smaže,nu což... ale když mně to prostě nedalo.
(peprná slova ve smyslu, že jestli bude někoho citýrovat za PR článek, tak ať si zamete před vlastním prahem...)
No, to jen tak na okraj. Hezký den!

---
eumenidas.blog.cz

02. 02. 2015 - 20:34

kerria: Jdu se podívat

---
kerria.pise.cz

28. 01. 2015 - 18:19

signora: Přiznám se, že já zatím o takovéto možnosti neuvažovala. A důvod? Na blog, vlastně i na počítač si v poslední době doslova \"kradu čas\". Nejprve byly problémy s počítačem, investovali jsme do jeho opravy 3000 korun a fungovalo to zhruba rok. Když pak skončila podpora XP začal počítač zlobit znovu a navíc se připojily problémy s poskytovatelem internetu. Jen těch telefonátů co zabralo času. Pak mechanik, který prověřil sít\' a nic závadného nenašel. Do toho konečně našla dcera práci a její pracovní doba je od devíti do šesti do večera. Ze mně se tím pádem stala babička na poloviční úvazek, protože zet\' pracoval na směny. Měl-li odpolední, vyzvedávala jsem jednu z holčiček z družiny, druhou ze školky a pak čekala do sedmé večer, až dcera dorazí domů. Navíc nebydlíme spolu a MHD mi cesta trvá cca 45 minut až hodinu, za předpokladu, že není kalamita. Ted\' už zet\' na směny nedělá, takže mi zbylo jen vozit mladší vnučku do baletu. Ale jsou tu nemoci. Podzimní kalvárii jsem popsala ve článku, leden jsme zahájili rozbitou hlavou a po dvou dnech volna v minulém týdnu jsem opět od pondělka hlídací. Já jsem pro podobné nabídky naprosto neperspektivní.
Kamarád, který je v invalidním důchodu mi nabízel jakousi možnost prezentace určitých věcí na internetu, ale já to s díky odmítla. Nemůžu zaručit, že si na to vše dokážu udělat čas.
Před vánoci jsem odvezla své fotografie do jedné významné instituce, kterou nechci zatím jmenovat, abych vše nezakřikla. Měly by být součástí výstavy. Při prvních kontaktech mi bylo sděleno, že jediným honorářem bude zveřejnění mého jména. Souhlasila jsem, protože si té nabídky nesmírně vážím.
Asi už taková zůstanu. Já si totiž nikdy nedokázala říci o peníze. Občas někomu něco ušiju, opravím, vsadím zip, zkrátím kalhoty a to vše \"za děkuji\".

---
www.signoraa.blog.cz

28. 01. 2015 - 20:25

kerria: Alenko, na tvoji výstavu jsem zvědavá i když se do Prahy nepodívám. Proto doufám, že nám na blogu ukážeš nějaké fotky z ní a podělíš se o dojmy.
Já dřív bývala taky taková, ale člověk se musí naučit ocenit svou práci. Kdybych dávala všecko zadarmo, tak by mi utrhali ruky. I tak, když něco prodávám, tak je to hlavně za materiál, na práci si přirážím cca 10 Kč/hod. Ale stejně někteří remcají, že mám zboží předražené.

---
kerria.pise.cz

15. 07. 2015 - 21:25

van vendy: Tak jsem propíraná v posledním článku na blogu, že jsem si dovolila vyjádřit názor na chování jedné z blogerek, v souvislosti s psaním PR článků a podobné výdělečné činnosti na blogu.
Samozřejmě nejsem tak populární a proslavená, takže jsem spadla do kategorie těch závistivých mrch, co nikomu nepřejou ani prodej baráku za několik melcků. Jojo, to jsou konce.
To ti píšu jako zajímavost, zlati. Papáček!

---
eumenidas.blog.cz

16. 07. 2015 - 09:30

kerria: Já si to četla až v noci. Měla jsem odpolední. Na odpověď jsem se napřed vyspala. Jsem zvědavá, jak dlouho tam moje vyjádření vydrží Neodpustila jsem si malý rýpanec (no možná i velký).

---
kerria.pise.cz

17. 07. 2015 - 21:40

nekra: Neuvažuju o tom, že bych si přivydělával blogem. Nechci sklouznout k honění se za vysokou návštěvností. Nezastávám totiž názor, že čím víc návštěvníků, tím líp, mým ideálem je menší množství vracejících se čtenářů/čtenářek a z velkého davu mám obavy. To se s výdělečnou činností vůbec neslučuje.

---
nekra.pise.cz